I to se desilo: veliki Google je kupio kompaniju Fitbit, poznatu po odličnim sportskim pametnim satovima i narukvicama. Iako neki detalji akvizicije još nisu privedeni kraju, Google je objavio da je kupoprodaja zvanično završena. Drugačije rečeno, Google je sada zvanično vlasnik svih Fitbit uređaja i podataka koje korisnici čuvaju na svojim Fitbit uređajima (statistika i analitika treninga, podaci o fizičkoj aktivnosti i slično).

Šta ova akvizicija znači za korisnike Fitbit uređaja?
Pregovori između kompanija Fitbit i Google su trajali oko godinu dana, o čemu su mediji redovno pisali. S tim u vezi, korisnici koji su svoje Fitbit uređaje kupili u toku prošle godine su verovatno znali da će uskoro postati deo Google ekosistema.
Očekivano, glavna briga korisnika Fitbit uređaja je to što će od sada Google imati pristup njihovim ličnim podacima. Međutim, kompanija Google tvrdi da se kupoprodajni ugovor odnosi na uređaje, ali ne i na podatke. Rick Osterloh, potpredsednik sektora za uređaje i usluge kompanije Google, rekao je da podaci o zdravstvenom stanju i formi korisnika neće biti korišćeni za kreiranje i prikazivanje Google reklama.
James Park, izvršni direktor i suosnivač kompanije Fitbit, se sličnim rečima obratio javnosti, naglasivši da će gotovo sve ono što korisnici vole kod Fitbit-a ostati nepromenjeno.
Da pojednostavimo: za korisnike Fitbit uređaja će sve ostati po starom, tj. korisnici neće primetiti nikakve promene i moći će da koriste svoje uređaje isto kao i ranije.
Šta će se onda promeniti? Promeniće se hardver. Fitbit je već započeo implementaciju Google digitalnog asistenta u svoje uređaje, što znači da će sinergija između Fitbit uređaja i Google servisa ubuduće biti potpunija.
Sve u svemu, Fitbit će nastaviti da proizvodi kvalitetne pametne sportske satove i narukvice, odlične pametne telesne vage i druge uređaje koji će vam pomoći da živite zdravije, na čemu će vam i telo i organizam biti zahvalni.
Pročitajte i druge tekstove iz rubrike Svet tehnike i računara.